יינות וטעמים
לקוחות יקרים! בעקבות הרפורמה במס על האלכוהול, יתכנו שינויים במחירי המוצרים האלכוהוליים. לקבלת המחיר המדוייק, אנא צרו עמנו קשר טלפוני ונשמח לסייע.
< < כרם שבו סירה

כרם שבו סירה

119 ILS

סוג/זן

סירה

בקצרה

Shvo Syrah - יין מזן סירה מיקבי שבו הוא חוויה אמיתית. בעל טעמי פירות טריים, עשבי תיבול, ופרחוניות עדינה חוויה לכל ארוחה בשרית.

גוף היין

ארץ ייצור סוג פקק אחוז אלכוהול תכולה בציר זן ענבים
בית לחם
(ישראל) 
שעם טבעי 15 750 2014 סירה

בהרחבה

הייחודיות של יקב שבו מתחילה כבר בכרם. הזנים הנטועים הם סירה, גרנאש, מורבדר, ברברה, סוביניון בלאן ושנין בלאן. לא, אין כאן קברנה סוביניון, גם לא מרלו. בחלק מהכרם הגפנים מעוצבות בשיטת גביע, שיטה שמקובלת בעיקר באזורים מסויימים בדרום צרפת אבל פחות בעולם החדש ועוד פחות בישראל. במרבית הכרם הגפנים מעוצבות אמנם בשיטת VSP המקובלת בארץ, אבל בצפיפות גדולה מהמקובל. לא, לא במטרה ליצור תחרות בין הגפנים על המים (שממילא אין כאן בעודף), אלא כדי לאפשר יבול נמוך יותר לגפן מבלי לפגוע יותר מידי בכדאיות הכלכלית של כל הסיפור.
מה שבעיקר מייחד את הכרם זה שיטות הגידול השמה דגש רב על חקלאות ברת-קיימא , שבאזורים אחדים בעולם כבר הפכה לסטנדרט. היפה בחקלאות ברת-קיימא הוא שהיא אינה קיצונית או אובססיבית. אין לה חוקים נוקשים עם גופי בקרה ופיקוח והיא אינה צרכה להתבצע על פי רשימת כללים מוכתבת מראש. זו גישה מתונה וככזו היא גמישה מספיק כדי לשמור על איכות ובריאות הענבים והיין מחד, אבל גם על בריאות הקרקע והסביבה מאידך.

הדבר הראשון שבולט לעין המבקרים בכרם הוא העשבייה הגבוהה שבין שורות הגפנים. צמחיית חיפוי, בשמה היפה יותר, נראית לרבים מאיתנו כמו הזנחה. רובנו אוהבים לראות כרמים נקיים ומטופחים, לראות את האדמה. גם מרבית הכורמים אוהבים את זה ככה. זה יותר נוח ויותר בטוח. אבל צריך לזכור שהמחיר של כרם נקי שכזה היא שימוש רב בחומרי הדברה קוטלי עשבים שפוגעים גם במרקם החיים הטבעי שבקרקע. גבי נותן לצמחיה הטבעית להגיע לגובה ואז קוצר אותה. טיפוח מסוג אחר.
גם הריסוסים כנגד יתר מזיקי הכרם נעשים פה בצמצום ורק כשזה הכרחי. כך גם לגבי דישון ויתר ההתערבויות בכרם. צריך לא מעט אומץ, הרבה סובלנות, ידע וניסיון כדי לגדל בצורה כזו. לתת לאויבים הטבעיים של המזיקים את ההזדמנות לעשות את העבודה ולהיות מוכן לשלם לעיתים מחירים בנוחות העבודה וביעילות שלה. אחדים יגידו אולי שזה ללכת על הקצה.
הקו הייחודי של כרם שבו ממשיך גם בעשיית היין. בניגוד מוחלט לכרם, היקב של נמצא במקום, איך לומר, עם יופי אחר. הכפר גוש חלב (ג'יש) הוא כפר גלילי מרתק ומטופח שמומלץ בחום לשוטט בסמטאותיו התלולות. אבל אם תחפשו רומנטיקה טוסקנית באזור התעשייה הקטן שלו, שם נמצא היקב, אתם עלולים (בלשון המעטה) קצת להתאכזב. אין כאן שלט מהודר בכניסה. אין שלט בכלל וגם הידור לא ממש תמצאו כאן. רק סככה תעשייתית פשוטה ששימשה פעם בית קירור ואריזה לפירות , ואילולי היקב שהתמקם בה בטח היתה נשארת לנצח כזכרון חלוד לזמנים יפים יותר. היקב מצויד בצניעות רבה שמדגישה עוד יותר את העובדה שההתמקדות כאן היא מאה אחוז בכרם וביין, לא במה שמסביב.
מחיר: 119 ₪
הוסף לסל הורד מהסל
מבצעי החודש:
למה לקנות ב"יינות וטעמים"?
סיבה מספר 12:

ניסיון רב-שנים בתחום היין, הגורמה והאלכוהול מאפשרים לנו לתת לכם את השירות המקצועי ביותר. צרו קשר ונשמח לרתום את נסיוננו לשירותכם.

דירוג וביקורות
דירוג ממוצע:

מכירים את המוצר? נשמח לקבל את הדירוג שלכם ולשתף בו את שאר הגולשים

טרם דורג

דירוג וביקורת

אנחנו חושבים שראוי לפרסם כל ביקורת, חיובית או שלילית, בתנאי שהיא תורמת ללקוח הבא לקבל חוות דעת על המוצר.
לדוגמא: אנחנו מבקשים שלא לפרסם הערות בסגנון "אחלה יין" או "בירה לא טובה" מכיוון שבהערות כגון אלו אין שום מידע מה אהבתם וממה התאכזבתם.

הציון מתחלק ל-3 מרכיבים:
  טעם
שם המדרג
  מראה ואריזה
כותרת
  תמורה למחיר
תיאור מלא