יינות וטעמים
לקוחות יקרים! בעקבות הרפורמה במס על האלכוהול, יתכנו שינויים במחירי המוצרים האלכוהוליים. לקבלת המחיר המדוייק, אנא צרו עמנו קשר טלפוני ונשמח לסייע.
< < קלבדוס טוטאן Hors d'Age - מיושן 15 שנים

קלבדוס טוטאן Hors d'Age - מיושן 15 שנים

לקוחות יקרים! המוצר לקראת סיום או אזל. מומלץ ליצור קשר ולברר בטרם.
259 ILS

בקצרה

הקלבדוס של Toutain, בן 15 שנים, הוא קלבדוס עדין ואריסטוקרטי, בעל טעמי תפוחים בשלים ומתוקים, וסיומת ארוכה במיוחד.
משפחת טוטאן מייצרת קלבדוס מסורתי ומשובח במיוחד, וזהו אחד מבתי הקלבדוס המוערכים ביותר על ידי יודעי דבר בצרפת.
ארץ ייצור סוג פקק אחוז אלכוהול תכולה
נורמנדי
(צרפת) 
שעם סינטטי 40 700

רשמי טעימה

הקאלבדוס בן 15 שנים מפגין פרי מורכב ורך, נימות של גיל ותבלון. על החך זהו קאלדוס בעל מרקם אריסטוקרטי, עשיר ומלא בעל מתיקות קלה, כהליות מתונה וטעם שיורי ארוך במיוחד.

בהרחבה

קלבדוס (Calvados) הינו ברנדי צרפתי העשוי מתפוחים (בדומה לקוניאק, אשר עשוי מענבים) בחבל קלבדוס שבנורמנדי. העדות הראשונה של משקה מזוקק המיוצר מתפוחים מתוארכת לשנת 1554 (בעוד שהעדות הראשונה להתססת תפוחים מתוארכת למאה ה-8 לספירה). ייצור קלבדוס וצריכתו זכו לעידן הזהב שלהם במהלך המאה ה-19 עם פרוץ מגפת הפילוקסרה (טפיל) אשר השמידה את מרבית הכרמים באירופה כולה והובילה לפגיעה משמעותית בהיצע היין וברנדי הענבים ברחבי היבשת. תקנות הייצור של קלבדוס הוכרזו באופן רשמי רק בשנת 1942, אשר קבעו הגדרות ייצור והגדרות גיאוגרפיות שונות – כך שמשקה רשאי להיקרא קלבדוס רק אם הוא מיוצר באזור נורמנדי שבצרפת ולפי הגדרות ייצור שונות.

קיימות שלוש הגדרות מרכזיות לקלבדוס:
AOC Calvados – לרוב קלבדוס אשר מיוצר מתפוחים ומאגסים בזיקוק רציף ויחיד (Single continuous distillation). סגנון זה מהווה כ-70% מהייצור הכללי של הקלבדוס במדינה. על המשקה לעבור יישון של מינימום שנתיים.

Pays d'Auge – קלבדוס המיוצר מתפוחים ומאגסים בזיקוק דודי כפול. מיוצר אך ורק באזור פאיי דוז' בתוך חבל קלבדוס. מחייב תהליך תסיסה של מינימום שישה שבועות בטרם זיקוק. נחשב כקלבדוס איכותי ומורכב יותר.

Calvados Domfrontais – קלבדוס דומפרונטיי הינו קלבדוס המיוצר באזור דומפרונטיי שבחבל קלבדוס. לרוב מיוצר בתהליך זיקוק רציף, מחויב בלפחות 3 שנות יישון ובשימוש של לפחות 30% אגסים.

קלבדוס טוטאן משתייך לסוג הראשון, ומזוקק בזיקוק רציף. התוצאה היא משקה קל ועדין, בעל אופי רענן ונקי. מתוך אתר היבואן:

משפחת טוטאן היא בעלת בעלת אחוזת "דומיין דה לה קוטרי" היושבת בכפר בוזוויל שב Pays d’Auge AOC.
טוטאן הינו אחד מבתי הקאלבדוס המכובדים ביותר בנורמנדי. הקאלבדוס של טוטאן בעל מוניטין של קאלבדוס מסורתי, מופנם ומורכב בעל טעם עמוק ומתון. כל זאת בניגוד לטרנד העולמי של כהלים וספיריטים מוחצנים וצעירים.
מזה חמישה דורות מזקקים ומיישנים בני המשפחה קאלבדוס לפי כללי המסורת המקומית. למשפחת טוטאן שטח מטעים המונה 23 הקטר (כ 230 דונם) מהם מגיע הפרי. תמהיל פרי הקאלבדוס של טוטאן הינו 60% תפוחים מתוקים-מרירים 30% תפוחים מרירים ו 10% של זני תפוחים חמוצים המקנים לקאלבדוס את יכולת ההתיישנות המשובחת שלו. בסה"כ נטועים כ 20 זנים שונים במטעים של טוטאן.

הקאלבדוס של טוטאן מיוצר באופן מסורתי: התסיסה הראשונית של התפוחים לסיידר יבש אורכת 4-5 חודשים. תהליך הזיקוק מתחלק לשניים: חלק מחומר הגלם (הסיידר) עובר זיקוק רציף, בעוד שחומר הגלם האיכותי ביותר עובר שני זיקוקים (alembic a repasse) בדוד מלבני קטן האופייני לאזור הקרוי “Charentais”. הקאלבדוס של טוטאן עובר יישון בחביות עץ ישנות בלבד (בגדלים שונים), על מנת שטעמי העץ לא יעפילו על טעמי התזקיק והוא יוכל להתפתח בניחותא ולאורך זמן.
התוצר הסופי הינו קאלבדוס רך בעל כהל משולב היטב ונימות קלות של תבלון עץ לצד טעמי פרי מורכבים באופנים שונים הנעים על ספקטרום של בין צעיר ורענן וצימוקי ומקורמל (תלוי גיל).

למרות המוניטין הרב שצבר קלבאדוס טוטאן בארץ המקור שלו וחיבתם הרבים של שפים גדולים וסומליירים לתזקיקיו של בית זה, שמו עדיין נשאר עלום משהו מחוץ למולדתו, מה שמאפשר לנו להגיש לכם את אחד מן האייקונים הנוצצים של נורמנדי במחיר נגיש מאוד...

המלצת הבית

מומלץ לשתייה נקי בכוס טוליפ צרה וגבוהה (דומה לכוס גראפה).
מחיר רגיל: 350
מחיר: 259 ₪
הוסף לסל הורד מהסל
מבצעי החודש:
למה לקנות ב"יינות וטעמים"?
סיבה מספר 13:

המגוון בחנות מקיף שפע יקבים, יצרנים ויבואנים במטרה לתת ללקוח בדיוק את מה שהוא מחפש!

דירוג וביקורות
דירוג ממוצע:

מכירים את המוצר? נשמח לקבל את הדירוג שלכם ולשתף בו את שאר הגולשים

טרם דורג

דירוג וביקורת

אנחנו חושבים שראוי לפרסם כל ביקורת, חיובית או שלילית, בתנאי שהיא תורמת ללקוח הבא לקבל חוות דעת על המוצר.
לדוגמא: אנחנו מבקשים שלא לפרסם הערות בסגנון "אחלה יין" או "בירה לא טובה" מכיוון שבהערות כגון אלו אין שום מידע מה אהבתם וממה התאכזבתם.

הציון מתחלק ל-3 מרכיבים:
  טעם
שם המדרג
  מראה ואריזה
כותרת
  תמורה למחיר
תיאור מלא