יינות וטעמים
לקוחות יקרים! בעקבות הרפורמה במס על האלכוהול, יתכנו שינויים במחירי המוצרים האלכוהוליים. לקבלת המחיר המדוייק, אנא צרו עמנו קשר טלפוני ונשמח לסייע.
< < יקב הים האדום שיראז 2010
יקב הים האדום שיראז 2010

יקב הים האדום שיראז 2010

לקוחות יקרים! המוצר לקראת סיום או אזל. מומלץ ליצור קשר ולברר בטרם.
99 ILS

סוג/זן

שיראז

בקצרה

2010 Red Sea Winery Shiraz Unfiltered - זוכה מדליית הזהב בטרווינו 2012 הוא השיראז הנפלא הזה מיקב הבוטיק הדרומי בישראל . נוכחות בולטת של עץ עם פרי טוב, טעמים מאוזנים וחמיצות נעימה שנשטפת עם סיומת ארוכה ומדויקת . מומלץ מאוד!

גוף היין

ארץ ייצור סוג פקק אחוז אלכוהול תכולה בציר זן ענבים
ישראל  שעם טבעי 15 750 2010 שיראז

רשמי טעימה

זוכה מדליית הזהב בטרווינו 2012 .
זוכה מדליית הזהב בתחרות הבינ"ל Sauvignon Forum 2013 2013 .

בהרחבה

יקב הים האדום
מאת אורי שחר

היקב הוקם בשנת 2002 במושב שקף , אך המרחק מהעיר בה אני מתגורר שנים רבות (אילת) הקשה עלי מאוד את הקשר היומיומי עם היקב כך שבשנת 2006 החלטתי לאחר היערכות מתאימה והתלבטויות קשות, להעתיק את היקב בשלמותו לאילת.

לכן נכון להיום יקב הים האדום (Red Sea Winery) הוא היקב הדרומי ביותר בישראל, ולמעשה הוא היקב הדרומי ביותר בחצי הכדור הצפוני.

כהכנה למעבר ציידתי את היקב במיטב המכשור והציוד המתאים ליקב בסדר הגודל שקבעתי לעצמי (6000בקבוקים) ומפאת המרחק ממרכז הארץ רכשתי ציוד מעבדה משוכלל על מנת שאוכל לבצע את כל הבדיקות הדרושות כדי להפיק יין איכותי , טעים ובריא.
עם המעבר קבעתי לי כספק ענבים את משק טל ממושב כרמי יוסף אשר ממוקם בשפלת יהודה, והוא לעניות דעתי אחד האזורים היותר טובים לגידול ענבי יין, ותעיד על כך ההיסטוריה רבת השנים של האיזור בתחום זה , עוד מתקופת התנ"ך ועד ימינו אלה.
וכך, מידי קיץ בעונת הבציר אני נוסע מאילת (בלילה) מעמיס את הענבים שנבצרו עבורי, ונוסע חזרה לאילת, וכאן מתחיל התהליך הארוך שסופו יניב יין משובח.

בכל שנה אני מייצר יין מענבי קברנה סוביניון , מרלו וזן אחד נוסף אותו אני משנה בכל שנה, כך שעד היום ייצרתי בנוסף לקברנה ולמרלו גם יין מענבי סנג'ובזה (שהפתיע באיכותו), פטיט סירה, קאריניאן וכמובן שיראז שאף זכה במדליה בשנת 2009.

בשנים 2008 ו-2009 החלטתי לייצר כמות מוגבלת של קברנה ומרלו אשר בניגוד לשאר היין שהכנתי, נשאבו ממיכלי התסיסה ולא עברו סחיטה כלל , מה שמכונה בעגה המקצועית free run.
לאחר שעבר תסיסה שניה (מלולאקטית) הועבר יין זה לחביות חדשות להתיישנות של 25!!! חודשים, שבסופם בוקבק .
את היין הקרוי grand-vin והממוספר השארתי לנוח ביקב כשנה ורק לאחרונה הוחל במכירת היין מבציר-2008 (הקברנה , להזכירכם זכה במדלית כסף).
ה-grand-vin מבציר 2009(שהקברנה שלו זכה במדלית זהב) שבוקבק לאחרונה ישהה ביקב לפחות עד סוף הקיץ, ורק אז יוצע למכירה.

בשנת 2010 החלטתי לייצר ממסך(בלנד) הנקרא red rock שעדיין נמצא בחביות, אך הטעימות מצביעות על יין איכותי ומפתיע... יש למה לצפות!
תחילת התהליך בתסיסה כמובן ,אותה אני מבצע בטמפ' נמוכה כדי להשיג תסיסה ארוכה (כ-24 יום) , ובסופה סחיטה עדינה והחזרת היין למיכלים(נירוסטה כמובן) לתסיסה המלולקטית שתעדן ו"תעגל" את היין .
לאחר מס' שפיות במיכלי הנירוסטה (שהרי כל יינות היקב אינם מסוננים) עובר היין לחביות אלון חדשות, חלקן אמריקאיות וחלקן צרפתיות , כדי להפיק את הטוב משתיהן.
היין מתיישן בחביות בחדר מבוקר טמפ', לפחות שניים עשר חודשים שגם במהלכם הוא עובר מס' שפיות על מנת לצלל אותו, והוא אכן מסיים את התהליך צלול לגמרי, יצויין כי חלק מהיינות שוהים בחביות גם מעבר לתקופה האמורה, הכל בהתאם לטעימות שאנו מבצעים מעת לעת עד להחלטה לבקבק.
הביקבוק מתבצע בסטריליזציה מלאה כאשר היין מועבר למכונת הביקבוק באמצעות משאבות ומשם בגרוויטציה לבקבוקים.
גם הפיקוק מתבצע ע"י מכונה חשמלית אשר בזמן הפיקוק יוצרת ואקום בבקבוק, דבר המבטיח התבגרות בריאה וארוכה של היין עקב חוסר החמצן בבקבוק.

לפני תחילת המכירה, "נח" היין ביקב מס' חודשים ורק לאחר מכן יוצא למכירה.
יצויין כי כל התהליך הארוך של עשיית היין ביקב מתבצע בתנאי ניקיון קיצוניים, שלדעתנו הינם תנאי יסודי להפקת יין איכותי , משובח ובריא ויעידו על כך המדליות בהן זכה היקב , על אף היותו יקב צעיר וקטן,
בשנת 2009 זכה היקב בתחרות terravino במדלית כסף על יין השיראז 2007, בשנת 2010 זכה היקב במדלית כסף על יין הקברנה סוביניון -2008 ובדצמבר האחרון זכה היקב במדלית זהב על יין הקברנה סוביניון-2009 , אין ספק כי לעבודה הקשה והסיזיפית לפעמים ,יש שכר!!!

בשנת 2011 נעשה ביקב ייצור נסיוני של יין בסגנון ה-amarone שבו אנו מייבשים את הענבים כמעט עד לדרגת צימוקים ורק אז מבצעים גריסה (crushing) , תהליך זה יוצר ענבים בעלי אחוז סוכר גבוה משמעותית מהמקובל , ובצירוף לתסיסה ארוכה (כחודש מלא) מבטיחים יין עמוק , בעל טעמים מודגשים ואחוז אלכוהול גבוה מהמקובל, היין כמובן נמצא בעיצומו של התהליך ואנו נעדכן בהתפתחותו של התינוק החדש שלנו.
ככלל שם לו היקב למטרה לשאוף להעלות את איכות היין כל שנה וכן לנסות זנים חדשים וטכניקות עשייה מאתגרות, כדי להביא לצרכן יין מעניין, מאתגר ,מיוחד ובעיקר טעים.


זכייה במדליה
בדצמבר 2011 התקיימה תחרות Terravino השנתית שבה לקחו חלק למעלה מ- 700 יינות מ- 33 מדינות שונות וביניהן מעצמות יין כמו צרפת, איטליה, ספרד, ארגנטינה ועוד.
יקב הים האדום הגיש לתחרות את יין ה- Cabernet Sauvignon שנת בציר 2009.
בתום תחרות קשה ומרתקת זכה היין שלנו במדליית זהב ועל כך גאוותנו הרבה.
וכך נוספה לה מדלייה חדשה למדף המדליות שלנו.

המלצת הבית

עם פסטה מוקרמת או מאכלי ים .
מחיר רגיל: 119
מחיר: 99 ₪
הוסף לסל הורד מהסל
מבצעי החודש:
למה לקנות ב"יינות וטעמים"?
סיבה מספר 24:

אנחנו מחוייבים ללקוחות שלנו שלא לרכוש מלאים פסולים, סוג ב' או כאלו שעמדו בשמש ברשתות השיווק ולא נמכרו בסוף.
רק כך אנחנו מתחייבים כי כל מוצר היוצא מפתח החנות יהיה באיכות הגבוהה ביותר שאפשר!

דירוג וביקורות
דירוג ממוצע:

מכירים את המוצר? נשמח לקבל את הדירוג שלכם ולשתף בו את שאר הגולשים

טרם דורג

דירוג וביקורת

אנחנו חושבים שראוי לפרסם כל ביקורת, חיובית או שלילית, בתנאי שהיא תורמת ללקוח הבא לקבל חוות דעת על המוצר.
לדוגמא: אנחנו מבקשים שלא לפרסם הערות בסגנון "אחלה יין" או "בירה לא טובה" מכיוון שבהערות כגון אלו אין שום מידע מה אהבתם וממה התאכזבתם.

הציון מתחלק ל-3 מרכיבים:
  טעם
שם המדרג
  מראה ואריזה
כותרת
  תמורה למחיר
תיאור מלא