יינות וטעמים
לקוחות יקרים! בעקבות הרפורמה במס על האלכוהול, יתכנו שינויים במחירי המוצרים האלכוהוליים. לקבלת המחיר המדוייק, אנא צרו עמנו קשר טלפוני ונשמח לסייע.
< < ברוקלין - איסט אינדיה פייל אייל
ברוקלין - איסט אינדיה פייל אייל

ברוקלין - איסט אינדיה פייל אייל

לקוחות יקרים! המוצר לקראת סיום או אזל. מומלץ ליצור קשר ולברר בטרם.
14 ILS

בקצרה

Brooklyn - East India Pale Ale - אומרים שהצורך הוא אבי ההמצאה - כך הומצא סגנון הבירה הייחודי והעוצמתי הזה, הנקרא גם IPA, וזו הפרשנות המעולה של מבשלת ברוקלין לסגנון הנ"ל
ארץ ייצור אחוז אלכוהול תכולה
ארה"ב  6.9 355

רשמי טעימה

מומלץ לשתות את הבירה בכוס פיינט או בספל.

הבירה מיוצרת תוך שימוש בלתת וכשות אנגליים, צבעה ענברי, ניחוחות פרחוניים של כשות, הדרים ולמון גראס. טעם עשיר של מאלט (לתת) וסיומת מרירה, באופן האופייני לבירות IPA, אך יחד עם זאת מעודן יותר מבירות IPA אמריקאיות אחרות. בעצם הבירה הזו הינה הומאז' לסגנון ה-IPA המקורי, כפי שהומצא ע"י ג'ורג' הודג'סון.

לבירה ניחוחות עדינים (יחסית) של לחם עם נוכחות של כשות ופרי.
טעמי המאלט מרגשים ומלווים את טעמי הלחמים והכשות. עוד נוכח גם טעם אגוזי המופיע בסיום.
רמת גיזוז בינונית, גוף הבירה בינוני אף הוא, והסיומת חלקה ונקייה.

בהרחבה

הבירה מיוצרת תוך שימוש בלתת וכשות אנגליים, צבעה ענברי, ניחוחות פרחוניים של כשות, הדרים ולמון גראס. טעם עשיר של מאלט וסיומת מרירה, באופן האופייני לבירות IPA אך מעודן יותר מבירות IPA אמריקאיות אחרות.

אז מה זה אייל?
זהו שם כללי למשפחה מסועפת של סגנונות בירה, רובם אנגלים במקורם. עד למאה ה-15 לערך כמעט כל בירה נקראה אייל.
בהמשך השם אייל הוצמד רק למשקה שלא הכיל כשות, ואילו כיום, כשאומרים אייל - הכוונה היא לבירה שהותססה בעזרת שמרי אייל ובתסיסה עילית, בטמפ' גבוהה יחסית של 16-24 מעלות, וטווח זמן קצר של מספר ימים.
זוהי נחשבת שיטה פשוטה יחסית לייצור בירה, והבירות המתקבלות הן לרוב בעלות טעמים עשירים ומורכבים יותר מחד, אך מאידך קשה יותר לשמור על אחידות בטעמי הבירה בין אצוות ייצור שונות (זאת בניגוד לתהליך הייצור המורכב יותר של סגנונות הלאגר והפילס הנפוצות יותר בתעשייה, אשר תוססות בתסיסה תחתית בטמפרטורות נמוכות, שם מתקבלת בירה שלרוב הינה עשירה פחות בטעמים, אך רמת האחידות בין מחזורי הייצור, שנה אחרי שנה – כמעט מוחלטת)

ומה זה IPA?
טוב, זהו סוג של אייל, אשר נוצר באנגליה במאה ה-18 כפתרון לבעיה חמורה – חיילים אנגלים ששהו בהודו ולא זכו לאספקה שוטפת של בירה כיוון שהיא לא שרדה את המסע הארוך בספינה, והתקלקלה בדרך...
יצרן בירה לונדוני בשם ג'ורג' הודג'סון פתר את הבעיה באופן דיי פשוט - הוא לקח את המתכון הבסיסי לאייל שלו ושינה בו שני מרכיבים חשובים כדי להגן על הבירה מפני זיהומים וקלקולים – עוד כשות ועוד אלכוהול. התקבלה בירה עם חומרים משמרים טבעיים, עמידה להפליא לתנאי המסע.
הסגנון אהוב מאוד על יצרני הבירה האמריקאים, והרבה מבשלות בוטיק אמריקאיות מייצרות את הגרסה שלהן ל-IPA.

על המבשלה:
שני צעירים תושבי ניו-יורק, עיתונאי החוץ סטיבן הינדי והבנקאי תום פוטר, הם אלו שהצילו את מסורת ייצור הבירה המפוארת של ברוקלין, שהיוותה מרכז בירה חשוב בו פעלו לקראת סוף המאה ה-19 קרוב ל- 50 מבשלות בירה, שכולן נסגרו עד שנת 1977.
השניים החליטו לפרוש מעבודתם ולפתוח את מבשלת ברוקלין בשנת 1987, בלב שכונת וויליאמסבורג, בתקופה בה רק החלה ההתעוררות המשמעותית בתחום בירות האיכות בארה"ב, ומבשלות איכותיות רבות, קטנות כגדולות, החלו לצוץ ברחבי המדינה.
מבשלת ברוקלין זכתה להיות ממובילות השינוי בטעם הצרכנים והמעבר מבירות פשוטות בסגנון פילס לבירות מורכבות ועשירות בטעמן. הבירה הראשונה שייצרה המבשלה הייתה "ברוקלין לאגר", אותה הפיצו שני היזמים ברחבי העיר ניו-יורק באמצעות משאית אותה רכשו בשנת 1989, לאחר שהמפיצים הגדולים סירבו לשתף פעולה עם המבשלה הקטנה. שני היזמים זיהו את הפוטנציאל הרב בשוק הבירה המיוחדת והקימו מערך להפצת בירות איכות נוספות מיבוא ומייצור מקומי.

כיום מייצרת המבשלה באופן קבוע שישה סוגי בירה, ומספר לא מבוטל של בירות עונתיות מיוחדות, אשר זוכות בפרסים רבים הן בארה"ב והן מחוצה לה. הבירות מתוצרת המבשלה מיוצאות למספר מדינות ברחבי העולם, בהן גם ישראל
מחיר: 14 ₪
הוסף לסל הורד מהסל
מבצעי החודש:
למה לקנות ב"יינות וטעמים"?
סיבה מספר 24:

אנחנו מחוייבים ללקוחות שלנו שלא לרכוש מלאים פסולים, סוג ב' או כאלו שעמדו בשמש ברשתות השיווק ולא נמכרו בסוף.
רק כך אנחנו מתחייבים כי כל מוצר היוצא מפתח החנות יהיה באיכות הגבוהה ביותר שאפשר!

דירוג וביקורות
דירוג ממוצע:

מכירים את המוצר? נשמח לקבל את הדירוג שלכם ולשתף בו את שאר הגולשים

טרם דורג

דירוג וביקורת

אנחנו חושבים שראוי לפרסם כל ביקורת, חיובית או שלילית, בתנאי שהיא תורמת ללקוח הבא לקבל חוות דעת על המוצר.
לדוגמא: אנחנו מבקשים שלא לפרסם הערות בסגנון "אחלה יין" או "בירה לא טובה" מכיוון שבהערות כגון אלו אין שום מידע מה אהבתם וממה התאכזבתם.

הציון מתחלק ל-3 מרכיבים:
  טעם
שם המדרג
  מראה ואריזה
כותרת
  תמורה למחיר
תיאור מלא