יינות וטעמים
לקוחות יקרים! בעקבות הרפורמה במס על האלכוהול, יתכנו שינויים במחירי המוצרים האלכוהוליים. לקבלת המחיר המדוייק, אנא צרו עמנו קשר טלפוני ונשמח לסייע.
< < ברוקלין - לאגר
ברוקלין - לאגר

ברוקלין - לאגר

לקוחות יקרים! המוצר לקראת סיום או אזל. מומלץ ליצור קשר ולברר בטרם.
16 ILS

בקצרה

Brooklyn Lager היא הבירה הקלאסית של מבשלת ברוקלין, בירה הממותגת כ"הבירה מלפני תקופת היובש". זוהי בירת הדגל של המבשלה ואחת הבירות המזוהות ביותר עם העיר ניו-יורק, אשר זכתה בפרסים רבים.
ארץ ייצור אחוז אלכוהול תכולה
ארה"ב  5.2 355

רשמי טעימה

מומלץ לשתות את הבירה בכוס פיינט, כוס פילסנר או בספל.

לבירה ניחוחות עדינים של מאלט (לתת) עם נוכחות קלה של פרי הדר. טעמה מאוזן, עם מרירות בינונית וטעמי מאלט אשר הולכים ונחלשים.
גוף הבירה חלש עד בינוני, ורמת הגיזוז בינונית.

בהרחבה

לבירה צבע ענברי-זהוב, ניחוחות פרחוניים של כשות וסיומת מרירה ומרעננת. הבירה מיוצרת בתהליך מסורתי של השריית פרחי כשות טריים בזמן הבשלת הבירה.
בירה מורכבת יחסית לסגנון הלאגר, אך יחד עם זאת חלקה ונעימה לשתייה.

על סגנון הלאגר:
סגנון הלאגר (שפירושו "לאחסן") פותח בגרמניה סביב המאה ה-15.
בניגוד לבגנון האייל, שהיא בירה שהותססה בעזרת שמרי אייל ובתסיסה עילית, בטמפ' גבוהה יחסית של 16-24 מעלות, וטווח זמן קצר של מספר ימים (שיטה הנחשבת פשוטה יחסית לייצור בירה, אך קשה יותר לשמור על אחידות אצוות ייצור שונות) - אלו בירות אשר תוססות בתהליך מורכב יותר של תסיסה תחתית בטמפרטורות נמוכות, שם מתקבלת בירה שלרוב הינה עשירה פחות בטעמים, אך רמת האחידות בין מחזורי הייצור, שנה אחרי שנה – כמעט מוחלטת.
סביב המאה ה-19 נתגלו לאדם שמרי הלאגר, האחראים על התסיסה של בירות הלאגר המודרניות היום, וכך נוצרה לאבחנה הרשמית בין סוג השמרים המבדילים בין הלאגר לאייל.

על המבשלה:
שני צעירים תושבי ניו-יורק, עיתונאי החוץ סטיבן הינדי והבנקאי תום פוטר, הם אלו שהצילו את מסורת ייצור הבירה המפוארת של ברוקלין, שהיוותה מרכז בירה חשוב בו פעלו לקראת סוף המאה ה-19 קרוב ל- 50 מבשלות בירה, שכולן נסגרו עד שנת 1977.
השניים החליטו לפרוש מעבודתם ולפתוח את מבשלת ברוקלין בשנת 1987, בלב שכונת וויליאמסבורג, בתקופה בה רק החלה ההתעוררות המשמעותית בתחום בירות האיכות בארה"ב, ומבשלות איכותיות רבות, קטנות כגדולות, החלו לצוץ ברחבי המדינה.
מבשלת ברוקלין זכתה להיות ממובילות השינוי בטעם הצרכנים והמעבר מבירות פשוטות בסגנון פילס לבירות מורכבות ועשירות בטעמן. הבירה הראשונה שייצרה המבשלה הייתה "ברוקלין לאגר", אותה הפיצו שני היזמים ברחבי העיר ניו-יורק באמצעות משאית אותה רכשו בשנת 1989, לאחר שהמפיצים הגדולים סירבו לשתף פעולה עם המבשלה הקטנה. שני היזמים זיהו את הפוטנציאל הרב בשוק הבירה המיוחדת והקימו מערך להפצת בירות איכות נוספות מיבוא ומייצור מקומי.

כיום מייצרת המבשלה באופן קבוע שישה סוגי בירה, ומספר לא מבוטל של בירות עונתיות מיוחדות, אשר זוכות בפרסים רבים הן בארה"ב והן מחוצה לה. הבירות מתוצרת המבשלה מיוצאות למספר מדינות ברחבי העולם, בהן גם ישראל
מחיר: 16 ₪
הוסף לסל הורד מהסל
מבצעי החודש:
למה לקנות ב"יינות וטעמים"?
סיבה מספר 23:

כחנות המתמחה בתחום, אנחנו מתחייבים כי כל המוצרים בחנות הינם ברמה הגבוהה ביותר שניתן לספקם!
אנו מפעילים מערכות בקרת אקלים בחנות גם בסופי שבוע, חגים ומועדים ומבטיחים כי כל המוצרים בחנות מאוחסנים בסטנדרטים גבוהים ומגיעים אליכם באיכות הגבוהה ביותר!

דירוג וביקורות
דירוג ממוצע:

מכירים את המוצר? נשמח לקבל את הדירוג שלכם ולשתף בו את שאר הגולשים

טרם דורג

דירוג וביקורת

אנחנו חושבים שראוי לפרסם כל ביקורת, חיובית או שלילית, בתנאי שהיא תורמת ללקוח הבא לקבל חוות דעת על המוצר.
לדוגמא: אנחנו מבקשים שלא לפרסם הערות בסגנון "אחלה יין" או "בירה לא טובה" מכיוון שבהערות כגון אלו אין שום מידע מה אהבתם וממה התאכזבתם.

הציון מתחלק ל-3 מרכיבים:
  טעם
שם המדרג
  מראה ואריזה
כותרת
  תמורה למחיר
תיאור מלא