יינות וטעמים
לקוחות יקרים! בעקבות הרפורמה במס על האלכוהול, יתכנו שינויים במחירי המוצרים האלכוהוליים. לקבלת המחיר המדוייק, אנא צרו עמנו קשר טלפוני ונשמח לסייע.
< < קלבדוס שאטו דה בריי VSOP

קלבדוס שאטו דה בריי VSOP

דירוג

3.5 1
179 ILS

בקצרה

קלבדוס בן 4 שנים לפחות מאזור פאיי דוז' העשיר בטעמים פירותיים של תפוחים רעננים, סוכר חום ווניל. איזון מושלם בין טעמי פרי, יישון ותמורה למחיר.
ארץ ייצור סוג פקק אחוז אלכוהול תכולה
קלבדוס
(צרפת) 
שעם טבעי 40 700

בהרחבה

קלבדוס (Calvados) הינו ברנדי צרפתי העשוי מתפוחים (בדומה לקוניאק, אשר עשוי מענבים) בחבל קלבדוס שבנורמנדי. העדות הראשונה של משקה מזוקק המיוצר מתפוחים מתוארכת לשנת 1554 (בעוד שהעדות הראשונה להתססת תפוחים מתוארכת למאה ה-8 לספירה). ייצור קלבדוס וצריכתו זכו לעידן הזהב שלהם במהלך המאה ה-19 עם פרוץ מגפת הפילוקסרה (טפיל) אשר השמידה את מרבית הכרמים באירופה כולה והובילה לפגיעה משמעותית בהיצע היין וברנדי הענבים ברחבי היבשת. תקנות הייצור של קלבדוס הוכרזו באופן רשמי רק בשנת 1942, אשר קבעו הגדרות ייצור והגדרות גיאוגרפיות שונות – כך שמשקה רשאי להיקרא קלבדוס רק אם הוא מיוצר באזור נורמנדי שבצרפת ולפי הגדרות ייצור שונות.

קיימות שלוש הגדרות מרכזיות לקלבדוס:
AOC Calvados – לרוב קלבדוס אשר מיוצר מתפוחים ומאגסים בזיקוק רציף ויחיד (Single continuous distillation). סגנון זה מהווה כ-70% מהייצור הכללי של הקלבדוס במדינה. על המשקה לעבור יישון של מינימום שנתיים.

Pays d'Auge – קלבדוס המיוצר מתפוחים ומאגסים בזיקוק דודי כפול. מיוצר אך ורק באזור פאיי דוז' בתוך חבל קלבדוס. מחייב תהליך תסיסה של מינימום שישה שבועות בטרם זיקוק. נחשב כקלבדוס איכותי ומורכב יותר.

Calvados Domfrontais – קלבדוס דומפרונטיי הינו קלבדוס המיוצר באזור דומפרונטיי שבחבל קלבדוס. לרוב מיוצר בתהליך זיקוק רציף, מחויב בלפחות 3 שנות יישון ובשימוש של לפחות 30% אגסים.

טירת Chateau du Breuil אשר הוקמה במאה ה-16 נמצאת בליבו של אזור פיי דוז' (Pays d'Auge) שבנורמנדי/צרפת, מאכלסת החל משנת 1954 את מזקקת Chateau du Breuil אשר מייצרת אחד הקלבדוסים המוכרים והמוערכים ביותר בצרפת.

בבעלות מזקקת Chateau du Breuil כ-22 אלף עצי תפוחים. קטיף התפוחים מתחיל בתחילת אוקטובר ונמשך עד סוף נובמבר בכל שנה. לאחר הקטיף נבחרים ונבררים התפוחים האיכותיים ומועברים לסחיטה לטובת תהליך התסיסה. תהליך התסיסה מחויב להימשך מינימום שישה שבועות במהלכו מגיע סיידר התפוחים לחוזק אלכוהולי של כ-4.5 אחוזים ולכ-100-150 גרם סוכר, 2-4 גרם חומצה ו-1-5 גרם טאנינים בכל ליטר סיידר, בטרם יועבר הסיידר לזיקוק לקראת הפיכתו לקלבדוס. תהליך התסיסה ב- Chateau du Breuil הינו 100% טבעי ושם דגש על איכות על פני כמות.

תהליך הזיקוק של Chateau du Breuil הינו זיקוק דודי כפול, בהתאם להגדרות המחייבות של אזור פאיי דוז'. בזיקוק הראשון מופק תזקיק בחוזק אלכוהולי של כ-28% אלכוהול בנפח ולאחר הזיקוק השני מופק תזקיק בחוזק אלכוהולי של עד 72% אלכוהול בנפח. לאחר מכן, התזקיק מועבר להתיישנות בחביות עץ אלון.
הידעתם? על מנת לייצר ליטר של קלבדוס בחוזק של 100% אלכוהול, יש צורך בכ-27 ק"ג תפוחים, אשר בתורם הופכים לכ-20 ליטר של סיידר בחוזק אלכוהולי של 5%.

תהליך היישון ב- Chateau du Breuil כולל סוגים שונים של חביות, חלקן חדשות, חלקן בנפחים קטנים, חלקן בנפחים סטנדרטיים של 400 ליטר העשירות בטאנינים וחלקן בנפחים עצומים של עד 50 הקטו-ליטר. לאחר תהליך התיישנות של החל משנתיים (ושעשוי להגיע גם לכדי 50 שנים) המשקה מדולל לחוזק של 40% אלכוהול בנפח ומבוקבק.

כל שנה, בית Chateau du Breuil מייצר מעל ל-380 אלף בקבוקי קלבדוס מכ-3000 טון תפוחים. 55% מתוכם מיועדים לייצוא למעל ל-45 מדינות ברחבי העולם.

קלבדוס Chateau du Breuil VSOP הינו קלבדוס המיושן מינימום 4 שנים (הגדרה מחייבת בקלבדוס בכדי להיקרא VSOP). היישון מעניק לקלבדוס אלגנטיות פירותית ורכות נעימה. בעל טעם דומיננטי של תפוח מתקתק, סוכר חום ווניל. קלבדוס המהווה איזון מושלם בין טעמי תפוחים פירותיים, יישון ותמורה למחיר.

מומלץ לשתייה נקי בכוס טוליפ צרה וגבוהה (דומה לכוס גראפה).
מחיר רגיל: 219
מחיר: 179 ₪
הוסף לסל הורד מהסל
מבצעי החודש:
למה לקנות ב"יינות וטעמים"?
סיבה מספר 14:

מקצועיות מעל הכל - אנחנו ב"יינות וטעמים", חיים, נושמים ומבינים יין ולא רק סוחרים בו. יש לכם שאלה? גם אם מדובר במוצר שלא נמצא באתר, צרו קשר ונשמח לעזור.

דירוג וביקורות
דירוג ממוצע:

מכירים את המוצר? נשמח לקבל את הדירוג שלכם ולשתף בו את שאר הגולשים

דירוג וביקורת

אנחנו חושבים שראוי לפרסם כל ביקורת, חיובית או שלילית, בתנאי שהיא תורמת ללקוח הבא לקבל חוות דעת על המוצר.
לדוגמא: אנחנו מבקשים שלא לפרסם הערות בסגנון "אחלה יין" או "בירה לא טובה" מכיוון שבהערות כגון אלו אין שום מידע מה אהבתם וממה התאכזבתם.

הציון מתחלק ל-3 מרכיבים:
  טעם
שם המדרג
  מראה ואריזה
כותרת
  תמורה למחיר
תיאור מלא
  ללא כותרת
אנונימי
יולי 2014
טעם
מראה ואריזה
תמורה למחיר