יינות וטעמים
לקוחות יקרים! בעקבות הרפורמה במס על האלכוהול, יתכנו שינויים במחירי המוצרים האלכוהוליים. לקבלת המחיר המדוייק, אנא צרו עמנו קשר טלפוני ונשמח לסייע.
< < דומיין מוסקאיו שרדונה
דומיין מוסקאיו שרדונה

דומיין מוסקאיו שרדונה

לקוחות יקרים! המוצר לקראת סיום או אזל. מומלץ ליצור קשר ולברר בטרם.
169 ILS

סוג/זן

שרדונה

בקצרה

Domaine de Mouscaillo chardonnay - שרדונה מאפלסיון Limoux שבמערב הלאנגדוק. בעל מאפיינים של שרדונה איכותי מהקוט ד'אור בחלקיק זעום מן המחיר של האח המיוחס.

גוף היין

ארץ ייצור סוג פקק אחוז אלכוהול תכולה בציר זן ענבים
צרפת  שעם טבעי 13.5 750 2010 שרדונה

רשמי טעימה

היין בעל מאפיינים זניים בולטים הכוללים ארומות פרי מתונות ורעננות, מינרליות ואיפוק, כמו גם תרומה מאוזנת
של קלייה, תיבול ושימריות שמקורם בתקופת היישון. על החך ליין נפח מרשים, חומציות גבוהה, מבנה דחוס
ומרקם מעודן שאינו נוטה לשמנתיות או מיימיות בולטים.
זהו יין בעל מאפיינים צרפתיים מסורתיים המבטא זניות באופן מהימן בעודו נמנע מאלמנטים של הבשלת יתר
הצפויים מיין שמקורו באזור דרומי.

בהרחבה

דומיין מוסקאיו הוא מן היקבים הבולטים ליינות שאינם תוססים באפלסיון limoux (לימו) שבמערב הלאנגדוק. האפלסיון ידוע בעיקר בשל יינות הנתזים שלו הנותנים לעיתים תחרות הולמת ליינות שמפיין במחירים צנועים בהרבה. פינו נואר ושרדונה הם אם-כן הזנים הטבעיים של האזור המציג טרואר ייחודי בנוף הדרומי של צרפת: טרואר המבוסס אדמה ארז'יליו-קלקארית בגבהים של 500-800 מ' המורידים את הטמפ' הממוצעת באופן משמעותי ביחס לאזור ומאפשרים הבשלה איטית לשני הזנים שכ"כ אוהבים קור. מוסקאיו קם בשנת 2004 לאחר שהחליט מקים היקב והיינן, פייר פור (Pierre Fort) להפסיק למכור את ניבת הכרמים המשפחתיים לקואופרטיב המקומי. פור עבר השתלמויות אצל מיטב יינני צרפת, כשהבחיר מביניהם הינו הגורו של מזרח הלואר, דידייה דאגנו ז"ל. מר פור מצהיר כי הוא שאב את מיטב ההשראה מחברו הטוב שדירבן אותו להפיק את היין הייחודי והטוב ביותר שהוא יכול. מוסקאיו הינו יקב פרקטי המנסה ליישם פילוסופיה של חקלאות קיומית- הוא נמנע משימוש בקוטלי מזיקים ודשנים אך אינו חוסך טיפולים בכרמיו בעת הצורך ודואג להביא לשערי היקב את חומר הגלם האיכותי ביותר שהוא יכול בכל שנה תוך כדי התחשבות באופיה של השנבה וניסיון שזה יבוא לידי ביטוי ביין הסופי. היין תוסס במיכלי אל-חלד על-בסיס שמרים טבעיים ולאחר מכן עובר ליישון בחביות עץ demi-muid בנות 600 ליטר למשך שנה. השרדונה של מוסקאיו מטיב לבטא את האופי המתובל של אזור לימו תוך כדי שהוא מציג "מעטפת ייננית" בסגנון הקוט ד'אור של בורגון הבאה לידי ביטוי במרקם ודחיסות היין ומאפייני השילוב של העץ והיישון על משקעי השמרים.

המלצת הבית

היין יטיב ללוות מנות מבוססת עוף ו/או דגי ים בשרניים ברטבי חמאה/שמנת מעודנים. כמו כן הוא יטיב ללוות גבינות צאן ובקר בשלות למחצה, וגבינות "עובש לבן" (Film Blanche).
מחיר רגיל: 190
169 ₪
הוסף לסל הורד מהסל
מבצעי החודש:
למה לקנות ב"יינות וטעמים"?
סיבה מספר 24:

אנחנו מחוייבים ללקוחות שלנו שלא לרכוש מלאים פסולים, סוג ב' או כאלו שעמדו בשמש ברשתות השיווק ולא נמכרו בסוף.
רק כך אנחנו מתחייבים כי כל מוצר היוצא מפתח החנות יהיה באיכות הגבוהה ביותר שאפשר!

דירוג וביקורות
דירוג ממוצע:

מכירים את המוצר? נשמח לקבל את הדירוג שלכם ולשתף בו את שאר הגולשים

טרם דורג

דירוג וביקורת

אנחנו חושבים שראוי לפרסם כל ביקורת, חיובית או שלילית, בתנאי שהיא תורמת ללקוח הבא לקבל חוות דעת על המוצר.
לדוגמא: אנחנו מבקשים שלא לפרסם הערות בסגנון "אחלה יין" או "בירה לא טובה" מכיוון שבהערות כגון אלו אין שום מידע מה אהבתם וממה התאכזבתם.

הציון מתחלק ל-3 מרכיבים:
  טעם
שם המדרג
  מראה ואריזה
כותרת
  תמורה למחיר
תיאור מלא