יינות וטעמים
לקוחות יקרים! בעקבות הרפורמה במס על האלכוהול, יתכנו שינויים במחירי המוצרים האלכוהוליים. לקבלת המחיר המדוייק, אנא צרו עמנו קשר טלפוני ונשמח לסייע.
אתה נמצא כאן: ראשי » מבקבקים עצמאיים - פסגת הויסקי

מבקבקים עצמאיים - פסגת הויסקי

פורסם בתאריך:24/08/2014 על-ידי מערכת יינות וטעמים
שתפו בפייסבוק שתפו בטויטר שתפו בגוגל פלוס שתפו בגוגל לינקדאין
בעולם הויסקי קיימת החלוקה המוכרת לבלנד (ערבוב של מאלט ויסקי וגריין ויסקי ממזקקות שונות) וסינגל מאלט (מאלט ויסקי ממזקקה אחת בלבד). הרוב הגדול של הסינגל מאלטים מורכב מחביות רבות מסוגים שונים, ולעיתים גם מספר שנות יישון שונה. המטרה היא להבטיח, ככל הניתן, אופי אחיד לויסקי הנשמר לאורך שנים - אותו הלקוח אוהב ומעריך.

 
אך לא כל הסינגל מאלט הם כאלה. ישנן חברות פרטיות הרוכשות חביות ויסקי מהמזקקות, ומבקבקות את הויסקי בעצמן, תחת מותג שלהן. ברוב המקרים כל חבית מבוקבקת בפני עצמה, בסדרה מוגבלת של כמה עשרות או מאות בקבוקים בלבד. חברות אלה נקראות ׳מבקבק עצמאי׳.
 
לויסקי המבוקבק על ידי מבקבק עצמאי יש יתרונות רבים עבור חובבי ויסקי מנוסים:
 
המבקבק העצמאי בוחר את החביות הטובות והמעניינות של המזקקה, אלו שראויות להיות מבוקבקות כפי שהן. אלו לרוב ויסקים בעלי אופי, מאוזנים בפני עצמם, שאינם צריכים להיות מעורבבים עם ויסקים אחרים של המזקקה כדי להגיע למורכבות ואיכות סופית גבוהה.
 
לעיתים קרובות הויסקים של מבקבקים עצמאיים שונים למדי מהאופי המוכר של אותה מזקקה, ובכך הם גיוון מעניין הנותן זווית אחרת על המזקקה עבור חובבי ויסקי שכבר טעמו וניסו את הגירסאות הרגילות.
 
בנוסף, ישנן מזקקות רבות בסקוטלנד המייצרות ויסקי נהדר - אלא שמסיבות שונות אינן מבקבקות בעצמן את הויסקי תחת שם המזקקה והויסקי נמכר בעיקר לתעשיית הבלנדים. ויסקים אלה יכולים להיות בעלי אופי בולט ודומיננטי, ומעניין מאוד, המיועדים להעניק לבלנד את עיקר הטעם. מבקבקים עצמאיים קונים חביות גם של ויסקים אלו, ולמעשה זו הדרך היחידה לטעום את הסינגל מאלטים הנהדרים הללו. 
 
המבקבקים העצמאיים אינם נדרשים לשיווק ומסחור - המוצר מוגבל מאוד בכמות, משתנה כל הזמן, וקהל היעד מחפש ויסקי טעים ומעניין ולא אריזה יפה ומרשימה. לכן הויסקים של מבקבקים עצמאיים נמכרים לרוב באריזת קרטון צנועה, ולפעמים אפילו ללא אריזה כלל. עם זאת, הויסקי עצמו מובא בצורתו הטבעית והטובה ביותר - ללא סינון בקירור או תוספת צבע, ולעיתים קרובות בחוזק חבית. כל אלה מבטיחים ויסקי עשיר ומלא, במחיר שהינו לרוב נמוך ממחיר של ויסקים מקבילים מאותה מזקקה.
 
מכיוון שהחביות מבוקבקות אחת אחת, והמחירים נמוכים יחסית, ניתן למצוא ויסקים בני עשרים ויותר במחירים נגישים. לאחר יישון כה ארוך הויסקי מקבל מרקם רך ונעים, ומתפתחים טעמים מורכבים ומיוחדים שכמעט ולא ניתן למצוא בויסקים צעירים יותר.
 
יינות וטעמים שמחים לבשר על הגעתם של מבחר ויסקים ממבקבקים עצמאיים שונים, שנבחרו על ידינו אחד-אחד על מנת להבטיח שכל הויסקים אכן הגיעו מהחביות הטובות ביותר. הויסקים השונים יעודכנו באתר בהדרגה, בינתיים אתם מוזמנים לבוא לחנות ולהתרשם בעצמכם מהמבחר.
 
מתוך המבחר שהגיע, בחרנו לציין ארבעה ויסקים הנראים לנו, באופן אישי, מומלצים ומעניינים במיוחד:
קול אילה בן 12, שזוקק בשנת 2001, והתיישן בחביות שרי משומשות - איזון נפלא של עשן, כבול ושרי פירותי, עם פיניש ארוך במיוחד.
גלן קית׳ בן 20 שנה, שזוקק בשנת 1992 והתיישן בחבית בורבון - ויסקי מתוק ופירותי להפליא.
לינקווד בן 22 שנה, שזוקק בשנת 1990 והתיישן בחבית שרי משומשת - ויסקי פרחוני ופירותי, עם השפעות שרי עדינות. מורכב מאוד.
בנרינס בן 26 שנה, שזוקק בשנת 1982, והתיישן בחביות שרי - ויסקי בוגר ומעודן, עם השפעה בולטת של שרי אולורוסו יבש - קפה, קקאו, אגוזים ושקדים.
 
בנוסף ישנם ויסקים בני 30, ויסקים מעושנים מאיילה ואפילו ויסקי ממזקקה שנסגרה ולא קיימת עוד!