יינות וטעמים
לקוחות יקרים! בעקבות הרפורמה במס על האלכוהול, יתכנו שינויים במחירי המוצרים האלכוהוליים. לקבלת המחיר המדוייק, אנא צרו עמנו קשר טלפוני ונשמח לסייע.
אתה נמצא כאן: ראשי » כותש קרח - איך לבחור ולמה בלנדר לא עושה את העבודה

כותש קרח - איך לבחור ולמה בלנדר לא עושה את העבודה

פורסם בתאריך:19/05/2014 על-ידי מערכת יינות וטעמים
שתפו בפייסבוק שתפו בטויטר שתפו בגוגל פלוס שתפו בגוגל לינקדאין

קרח כתוש הוא מרכיב חשוב במגוון מנות ובמיוחד בקוקטיילים אלכוהוליים. להכנת קרח כתוש אפשר להתמש במגוון מכשירים, אבל חשוב לשים לב מי מהם מתאים למשימה ומי מהם עשוי להנזק.

כותש קרח ידניבלנדרים לא נועדו לכתוש קרח, לא הרב-שימושיים עם המנועים החזקים ולא מסחטות המיץ עם הלהבים המתחלפים. הלהבים שלהם חדים מאוד ומסתובבים במהירות גבוהה במיוחד. במהירות שכזו, הקרח קשה כמו אבן ועושה לא מעט נזק ללהב בכל מכה. אמנם התוצאה שלהם תהיה טובה בפעמים הראשונות, אבל לאחר מספר פעמים בודדות זה יעשה להם נזק וגם התוצאה תהיה מאכזבת. בנוסף, ספק עם המכשיר יהיה שמיש לשאר המשימות.
בשביל לקבל קרח כתוש, צריכים מכשיר שמיועד רק לזה. מכשירים חשמליים כאלו עולים לא מעט והם מיועדים לרוב למקומות שבאמת צריכים את זה ומוכנים לשלם כמו: פאבים, ברים ומסעדות.
אפשרות נוספת והרבה יותר זולה היא כותש קרח ידני. למשתמש הביתי הממוצע זה הפתרון הטוב ביותר, אבל צריך לקחת בחשבון שגם כאן הקרח יוצא קצת "גושי".

אפשרות נוספת זו מכונה שעושה "גילוח לקרח" (Ice shaver). מדובר על מכונה שמזכירה קצת מסחטת מיצים. זורקים לתוכה גוש קרח גדול והיא "מגלחת" ממנו פתיתים באמצעות להב שנמצא בקצה וזורקת את החלקיקים הקטנים לתוך כוס. המכונות הללו פופולאריות בארה"ב אבל בארץ נדיר למצוא אותם בחנויות.

מי שמעוניין בברד, צריך מכונת ברד שעובדת באופן שונה. מכונת ברד למעשה לא משתמשת בקרח קיים אלא מוזגים לתוכה מים, מיץ או קפה והיא בעצם מקפיאה אותם תוך כדי בחישה. בגלל הבחישה, לא נוצרים גושי קרח גדולים אלא רק מרקם סמיך ואחיד של גבישים קטנטנים. בגלל שמדובר בעצם במכונה די מורכבת שכוללת מקפיא, מנוע וכ'ו, גם כאן מדובר בציוד שנמכר בעיקר לעסקים והוא עולה לא מעט.