יינות וטעמים
לקוחות יקרים! בעקבות הרפורמה במס על האלכוהול, יתכנו שינויים במחירי המוצרים האלכוהוליים. לקבלת המחיר המדוייק, אנא צרו עמנו קשר טלפוני ונשמח לסייע.
אתה נמצא כאן: ראשי » למה לשתות בירה מכוסות זכוכית?

למה לשתות בירה מכוסות זכוכית?

פורסם בתאריך:27/01/2014 על-ידי מערכת יינות וטעמים
שתפו בפייסבוק שתפו בטויטר שתפו בגוגל פלוס שתפו בגוגל לינקדאין

בפאבים תמיד מגישים לנו את הבירה בכוסות זכוכית מהודרות וממותגות, אבל בבית ובפיקניקים אנחנו מתעצלים ולעתים שותים אותה מהבקבוק או הפחית. הנה שלוש סיבות למה כדאי בכל זאת להשקיע ולשתות בירה מכוס זכוכית.

ארומה וריח
מעל 70% מתחושת הטעם שלנו מגיעה למעשה מחוש הריח. זו גם הסיבה למה כאשר האף סתום, האוכל מרגיש מרגיש לנו תפל. שתיה מבקבוק או מפחית דרך פתח צר שלא מאפשר לנו להכניס את האף מונע מאיתנו את היכולת לקבל את קשת הארומות המלאה וכתוצאה מזה אין לנו אפשרות להנות באמת מהטעם.

ראש הקצף
כוס הבירה, במיוחד אם מדובר בסוג הכוס המתאים לסוג הבירה, עוזרת לשמירה על ראש הקצף של המשקה. פרט לקישוט בעת ההגשה, לראש הקצף יש תפקיד חשוב במניעת התנדפותם של הגזים והאסטרים (החומרים האורגניים האחראים על הטעם והריח בפירות). שמירה על הגזים של הבירה תורמת גם למרקם של הבירה כשהיא באה במגע עם הלשון.

המראה האסתטי
כל טבח מתחיל יודע שאנשים "אוכלים עם העיניים" ובמשקאות הדבר אינו שונה. גם אם אנחנו לא רוצים, המוח שלנו שופט מזון באמצעות העיניים ולעתים המראה הנכון יכול להעלות או להוריד את ההנאה שלנו מהטעם. הגשה יפה של המשקה בכוס בירה מאפשר למוח שלנו לקבל תחושה ראשונית של צבע, צלילות ותסיסה ולתת לנו הערכה ראשונית עוד לפני הלגימה הראשונה.

בפאבים, ברים ומסעדות שמגישים בירה מבחבית, נוצרת פעמים רבות התחושה שהבירה טעימה ועשירה יותר. לעתים זו תוצאה של טריות ואחסון אבל לעתים קרובות זו פשוט תוצאה של הגשה נכונה :)

כוס הבירה הנכונה מבטיחה לנו את שכל התנאים יהיו לטובתנו ונוכל להנות מהבירה שלנו גם בבית. אנחנו ממליצים לשתות את הבירה מכוס הבירה של המותג אותו אתם שותים ולרוב הכוסות המושקעות הן גם קישוט נהדר למטבח או לארון המשקאות.

אם אתם מתעניינים בכוסות בירה ממותגות, צרו איתנו קשר. יש לנו מלאי מכובד של כוסות בירה ממותגות ומארזי שי מיוחדים המשלבים כמה בירות נהדרות באריזה אחת עם כוס מבית אותו המותג.

ושיהיה לחיים!