יינות וטעמים
לקוחות יקרים! בעקבות הרפורמה במס על האלכוהול, יתכנו שינויים במחירי המוצרים האלכוהוליים. לקבלת המחיר המדוייק, אנא צרו עמנו קשר טלפוני ונשמח לסייע.
אתה נמצא כאן: ראשי » גלנפרקלס – ויסקי סקוטי מסורתי אמיתי

גלנפרקלס – ויסקי סקוטי מסורתי אמיתי

פורסם בתאריך:19/01/2014 על-ידי מערכת יינות וטעמים
שתפו בפייסבוק שתפו בטויטר שתפו בגוגל פלוס שתפו בגוגל לינקדאין

עם כניסתה לתוקף של הרפורמה במיסוי על משקאות אלכוהוליים בישראל, לפיה המס על המשקה מחושב לפי החוזק האלכוהולי שלו ולא לפי מחירו, החלו בחברת "שקד", יבואן יינות ומשקאות חריפים, לחפש את מזקקות האלכוהול הקטנות והביתיות – המייצרות את המשקאות המיוחדים והאיכותיים ביותר.

בין קוניאק וקלבדוס, החלו "שקד" לייבא גם את הויסקים של מזקקת גלנפרקלס – שעונה בדיוק על הגדרה זו. מזקקת גלנפרקלס היא מזקקה עצמאית בבעלות משפחתית, השוכנת בלב איזור הספייסייד שבסקוטלנד. המזקקה, שהוקמה בשנת 1836, נמצאת בבעלות משפחת גראנט מאז 1865 ועד היום, ועוברת מדור לדור. המשפחה מאמינה בשמירה על הדרכים המסורתיות הישנות, ומעולם לא התפשרה באיכות החומרים או שיטות הזיקוק. הקפדה זו הבטיחה את איכותם יוצאת הדופן של הסינגל מאלטים של גלנפרקלס לאורך השנים.

הויסקי של גלנפרקלס מיוצר ממי מעיין טהורים הנובעים בקרבת המזקקה, בלב שטחי מרעה רחבים ורחוק מתעשייה מזהמת. דודי הזיקוק גדולים וגבוהים, מהם מופק בזיקוק כפול תזקיק טהור, ריחני וטעים להפליא (טעמנו!). התזקיק הצעיר מיושן בחביות שרי איכותיות, שהמזקקה מקבלת כחלק משותפות בלעדית עם ייצרנית שרי משובח בספרד, ובחביות "מסורתיות" – חביות בהן יושן סינגל מאלט אחר קודם לכן. שילוב חביות זה מעניק לויסקי אופי מורכב ומהנה, המתיישן בצורה נפלאה לאורך שנים רבות בהן הויסקי מפתח טעמים מהנים ומיוחדים המזוהים עם המזקקה.

הויסקים של גלנפרקלס מאופיינים בטעמי הפירות היבשים המגיעים מחביות השרי, ביחד עם טעמי פירות הדר, תבלינים, טופי, ומעט עשן כבול המאפיינים את התזקיק הנקי.

בגלנפרקלס התמידו לאורך השנים בייצור הויסקי, גם בתקופות חלשות מבחינות שוק הויסקי העולמי, והתוצאה היא שלחברה יש מלאי ויסקים עצום המתיישן לאיטו ב-30 מחסנים מסורתיים בקרבת המזקקה. בזמן שמזקקות אחרות נאלצות להוריד את גיל הויסקים המבוקבקים - גלנפרקלס שומרת על טווח הגילאים המלא שלה במחירים תחרותיים. גלנפרקלס מתמקדת בייצור ויסקי בדרך המסורתית כפי שהיא רואה לנכון, ומסירות זו קנתה לה מעריצים רבים וסטטוס של סמל בין מזקקות הספייסייד.

כרגע זמינים לרכישה הגירסאות החל מ-8 ועד 21 שנים, כולל גירסת ה-'105' בחוזק חבית הנפלאה, ובחודשים הקרובים יגיעו גם הגירסאות הבוגרות יותר – 21 ועד 40 שנה! בנוסף, נקבל גם כמות מצומצמת של ויסקי מסדרת ה-"Family Casks" – ויסקי משנה ספציפית, שנבחר במיוחד בשל אופי משלו ושונה מאחרים. המשיכו לעקוב אחרי העידכונים!

את רשמי הטעימה תוכלו לקרוא בדף של כל מוצר. הקלידו גלנפרקלס בתיבת החיפוש...

 


תודה ל"שקד" על האירוח הנדיב והטעימה המעניינת. אם אתם מתעניינים באחד הויסקים של גלנפרקלס, צרו איתנו קשר!