יינות וטעמים
לקוחות יקרים! בעקבות הרפורמה במס על האלכוהול, יתכנו שינויים במחירי המוצרים האלכוהוליים. לקבלת המחיר המדוייק, אנא צרו עמנו קשר טלפוני ונשמח לסייע.
אתה נמצא כאן: ראשי » לראש השנה - יין רימונים

לראש השנה - יין רימונים

פורסם בתאריך:21/08/2013 על-ידי מערכת יינות וטעמים
שתפו בפייסבוק שתפו בטויטר שתפו בגוגל פלוס שתפו בגוגל לינקדאין

שני הפירות המזוהים עם ראש השנה הם תפוח ורימון. על התפוח נפרט בהזדמנות אחרת, הפעם זה תורו של הרימון. הרימון זכה בשנים האחרונות לפופולאריות אדירה בנישה חדשה - יין רימונים. האם זה באמת יין? או ליקר? ולמי זה מתאים?

ההיסטוריה של פרי הרימון מעניינת אולי לא פחות מהטעם שלו. הרימון מושרש היטב במסורת היהודית, אך בנוסף גם במגוון תרבויות קדומות מאיזור הים התיכון ובכולן בהקשרים של פריון, מלוכה ותקווה. בתרבות המודרנית, סגולותיו הבריאותיות של הרימון מזכירות גם הן מיתוס. הרימון מכיל פי 3 יותר אנטי-אוקסידנטים מאשר תה ירוק או יין והוא יעיל מאוד לאיזון הגוף ולמניעת מחלות שונות.

למרות שאת רוב יינות הרימונים הנמכרים בארץ גם מייצרים בארץ, את התרבות של יין הרימונים במקור ניתן למצוא באיזור פרס (איראן), ארמניה, גיאורגיה ואפילו טורקיה שם הם משתלבים בשלל המאכלים המקומיים.

מבחוץ קל מאוד להתבלבל, יין הרימונים מגיע בבקבוקי יין רגילים ובמספר רב של מהדורות, כולל מוגזים, יין קינוח, יין פורט, ברמות אלכוהול שונות ויש אפילו מהדורות שעוברות יישון של חודשים רבים בחביות עץ אלון. אולם ברגע שפותחים - אין צל של ספק שמדובר ברימונים! (למרות שרבים טוענים שמדובר בשיכר ולא יין כהגדרתו).

את המסורת של יין הרימונים הישראלי, אנחנו חייבים לעולי פרס וקורדיסטאן שהביאו עמם את המסורת הנהדרת, אולם היום היצרנים הבולטים בתחום הם מושבים המתמחים בגידול הרימון, שם גם ניכרת מקצועיותם.

סוגים וטעמים

כאמור, קיימים מספר סוגים של יינות רימונים, אספנו בשבילכם את המיטב:

פורט רימונים של יקב בוטיק הגליל

 יין מסוג פורט. חזק יחסית (17.5% אלכוהול) עובר תסיסה של כחודשיים וכשנה וחצי של יישון בחביות עץ אלון צרפתי מה שמחזק את הטעמים והארומות העשירות שלו.

יין רימונים מבעבע של יקב רימון

 יין אלגנטי העשוי על טהרת פרי הרימון שמקורו בבוסתני הפרי של כרם בן זימרה שבגליל העליון. יין מבעבע ומשתלב נהדר עם מנות פתיחה וקינוחים.

שיכר יבש רימונים של יקב רימון

 יין רימונים יבש ואיכותי. עשוי בטכנולוגיה ייחודית המאפשרת לקבל את מירב הטריות של פרי הרימון.