יינות וטעמים
לקוחות יקרים! בעקבות הרפורמה במס על האלכוהול, יתכנו שינויים במחירי המוצרים האלכוהוליים. לקבלת המחיר המדוייק, אנא צרו עמנו קשר טלפוני ונשמח לסייע.
אתה נמצא כאן: ראשי » הויסקים של דיאג'ו – להכיר את סקוטלנד

הויסקים של דיאג'ו – להכיר את סקוטלנד

פורסם בתאריך:09/06/2013 על-ידי מערכת יינות וטעמים
שתפו בפייסבוק שתפו בטויטר שתפו בגוגל פלוס שתפו בגוגל לינקדאין

 

הויסקים של דיאג'ו – להכיר את סקוטלנד

בעולם הויסקי ישנם מספר תאגידים, שבבעלותם מספר מזקקות שונות. התאגיד הגדול ביותר הוא Diageo, שבבעלותו 28 מזקקות סינגל מאלט בכל רחבי סקוטלנד. בנוסף, התאגיד מערבב ומבקבק את הבלנדים המוכרים של ג'וני ווקר ואחרים. היבואן של דיאג'ו בארץ היא חברת "IBBLS", שהצטרפו אלינו לארגון טעימת היכרות לעולם הסינגל מאלט.

קצת סדר במושגים

ויסקי - זיקוק של שיכר דגנים, הדומה מאוד לבירה. הדגנים יכולים להיות למשל שעורה, חיטה ואפילו תירס.

ויסקי סקוטי - כדי שויסקי יוכל להיקרא ויסקי סקוטי, התזקיק חייב להיות מיושן לפחות 3 שנים בחביות עץ אלון על אדמת סקוטלנד.

ויסקי סינגל מאלט סקוטי – ויסקי סקוטי, העשוי משיכר של לתת (מאלט, שעורה מונבטת) בלבד, שזוקק בזיקוק דודי כפול (לפחות), במזקקה אחת. סינגל מאלט יכול להיות מיוצר מזני שעורה שונים, ומעורבב מחביות שונות בגילאים שונים ובלבד שהוא זוקק באותה מזקקה.

גריין ויסקי סקוטי – ויסקי סקוטי, שאינו עשוי מלתת או שזוקק בזיקוק רציף ולא דודי.

בלנדד ויסקי סקוטי – ערבוב של גריין ויסקי וסינגל מאלטים שונים ביחד.

ציון הגיל על ויסקי סקוטי מציין את משך היישון בחבית של המרכיב הצעיר ביותר, בין אם הוא בלנדד או סינגל מאלט. מותר לא לציין את גיל הויסקי, אך בכל מקרה המרכיב הצעיר ביותר יושן לפחות 3 שנים.

 

סינגל מאלט

הבלנדד ויסקי הוא סוג הויסקי הנמכר ביותר בעולם, ואת המותגים הגדולים מכירים כולם: ג'וני ווקר, שיבאס ריגל, גראנטס ורבים אחרים. אך הויסקי האיכותי והמוערך ביותר, המעניק מרקם מלא וחלק וטעמים בולטים ועשירים, הוא הסינגל מאלט – ובסוג ויסקי זה מתמקדת הטעימה.

ישנן מעל 100 מזקקות סינגל מאלט שונות בסקוטלנד, וכל אחת מהן מייצרת ויסקי בעל אופי וטעם יחודיים. גורמים רבים משפיעים על אופי הויסקי שמתקבל מכל מזקקה, אך איש לא יודע איך בדיוק פועלים כל הגורמים האלה ביחד. לא ניתן להסביר בוודאות מדוע ויסקי מסויים קיבל את טעמו המיוחד, ולא ניתן לשחזר בדיוק את אותו הטעם במקום אחר.

לכן, כל מזקקת סינגל מאלט היא מיוחדת במינה. ובכל זאת, נראה שבאופן כללי לויסקי המגיע ממזקקות מאותו איזור יש אופי קצת דומה, וניתן לחלק את סקוטלנד לאיזורים. לכל איזור יש סגנון, קו מנחה אך לא מחייב, של הויסקים שמגיעים ממנו. הויסקים מאיזור הספייסייד למשל הם בדרך כלל פירותיים ומתוקים, ולעומת זאת הויסקים מהאי המפורסם איילה ידועים בטעמים המעושנים שלהם.

מטרת הטעימה היתה להציג דוגמה לסינגל מאלט מכל איזור בסקוטלנד, כדי להשוות בין הסגנונות, לעזור לכל משתתף בטעימה למצוא את סוג הויסקי החביב עליו, וכמובן – להנות!

איזור הלואולנדס (Lowlands)

התחלנו את הטעימה בסינגל מאלט מאיזור הלואולנדס – איזור דרום סקוטלנד, המאופיין בויסקים קלים ועדינים. חלקם אפילו מזוקקים 3 פעמים, בדומה לויסקי אירי, ולא פעמיים כפי שמקובל ברוב הויסקים הסקוטיים. בעבר באיזור הלואולנדס פעלו מזקקות רבות, ביניהן מהמזקקות הותיקות ביותר בסקוטלנד. הסיבה לכך היא הקירבה לערים הגדולות גלאזגו ואדינבורו, ותוואי השטח המתון יחסית שאיפשר גישה קלה למזקקה. היום באיזור זה נותרו מזקקות פעילות בודדות, ורק 3 מתוכן משווקות ויסקי כסינגל מאלט.

הויסקי המייצג של איזור הלואולנדס הוא גלנקינצ'י, בן 12 שנה.

בריח מתקתקות של פרחים רעננים, וניל, ועוגת לימון.

הטעם מתוק ורך, עם פרחים, עוגת גבינה וגרידת לימון. מתיקות וחמצמצות מאוזנות.

הסיומת עשבונית ויבשה, קלה ונעימה.

 

איזור ההיילנדס (Highlands)

המשכנו צפונה, אל איזור ההיילנדס. זהו איזור גדול ומגוון, שלמעשה מכסה את כל מרכז וצפון סקוטלנד. ישנם מספר סגנונות שונים של סינגל מאלט באיזור ההיילנדס, הנעים בין מתוק ופירותי ועד ימי, מלוח ומעט מעושן. לכן, יש שמחלקים את איזור ההיילנדס לכמה תתי איזורים. שמות מוכרים מאיזור ההיילנדס הם למשל גלנמורנג'י, דאלוויני, וקלינליש. למרות השוני הגדול שיכול להיות בין הויסקים השונים מאיזור זה, רובם מתאפיינים במורכבות גדולה וגוף מלא ועשיר.

טעמנו שני ויסקים שונים באופיים מאיזור זה: רויאל לוכנגר העדין וקל וקלינליש המלא ומעט מעושן

רויאל לוכנגר 12 שנה:

המזקקה מדרום איזור ההיילנדס שוכנת בסמוך לטירת הקיץ של משפחת המלוכה האנגלית. המזקקה קיבלה את התואר "רויאל" לאחר שהמלכה ויקטוריה והנסיך אלברט ביקרו במזקקה והתרשמו מהויסקי.

לויסקי ריח פרחוני של עשבי תבלין, עם מתיקות ומעט דונג דבורים.

גוף הויסקי בינוני, בעל טעם מתוק של לתת, פירות טריים ווניל, קל ומרענן.

הפיניש ארוך, עם מתיקות דבשית מאוזנת במרירות עשבונית, ורמז לעשן עץ.

קלינליש 14 שנה:

 המזקקה שוכנת בצפון איזור ההיילנדס, לחופה המזרחי של סקוטלנד. קלינליש 14 מבוקבק בחוזק אלכוהולי של 46% התורמים לתחושה מלאה וסמיכה יותר, ולטעם וריח עשירים.

ניחוחות מורכבים של הדרים, עור, שעווה ועישון אדמתי. הריח מתגלה בשלבים, ומתפתח לאורך זמן.

הטעם מורכב, עשיר ובולט. תפוז חמוץ מתוק, פירות, וניל ומתיקות אדמתית ומעט כבולית.

הסיומת ארוכה, עם מתיקות-מרירות מתפתחת של עשן עץ ותבלינים.

 

איזור הספייסייד (Speyside)

בתוך איזור ההיילנדס ישנו איזור קטן בשם ספייסייד, הנמצא במזרח סקוטלנד לאורך חופה הצפוני. איזור זה מפורסם בנהרות הראשיים הזורמים דרכו – הספיי והליווט, על שמם נקרא האיזור ספייסייד והעמק בו מרוכזות מזקקות רבות – גלנליווט. אמנם זהו איזור יחסית קטן, אך כמחצית מהמזקקות בסקוטלנד נמצאות בו. הויסקים מאיזור זה הם עדינים, פרחוניים ומעט עשבוניים – כמו גלנפידיך או גלנליווט, או עשירים ומתוקים לאחר יישון בחביות שרי כמו מקאלן וגלנדרונאך.

גם מאיזור זה טעמנו שני ויסקים: קארדו המשמש כמרכיב מרכזי בבלנדים של ג'וני ווקר, וקראגנמור – ויסקי עדין ועשבוני אך מורכב ואף מעט מעושן.

קארדו 12 שנה:

לעומת הויסקים הקודמים בטעימה הניחוח שעולה חזק ומודגש יותר. מתוק ופירותי, בעיקר תפוח ואגס. ברקע לימוניות עדינה, וניל ולתת.

הגוף קל ומתוק, הטעם מזכיר מאוד את הג'וני ווקר בתווית השחורה, רק ללא העשן והכבול. איזון של פירות יבשים מחביות השרי ותבלינים כמו קינמון וציפורן מחביות הברבן בהן מיושן הויסקי.

הסיומת בינונית באורכה, עם פרחים ופירות ולבסוף עשן כבולי ומתקתק עם רמזים לשרי

 

קראגנמור 12 שנה:

ריח מורכב, של פרחים ועשבים מתוקים. דשא קצוץ, וברקע דבש ווניל.

גוף הויסקי עדין ורך, והטעמים מתחילים בלתת קלוי ולימון, ממשיכים לאגוזים וצימוקים, ולפתע עולה עשן עץ מתוק-מריר. התפתחות טעמים מפתיעה ונהדרת.

הסיומת ארוכה, מתחילה בעשן שמפנה את מקומו בהמשך בחזרה לדבש ווניל.

 

איזור האי איילה (Islay)

האיזור האחרון בסקוטלנד הוא איזור האיים, הפזורים לאורך כל חופה של סקוטלנד אך בעיקר בחוף המערבי. מיוחד ומפורסם בין האיים הוא האי איילה, הידוע בויסקים המעושנים ומלאי הטעם שמזוקקים בו. השמות הבולטים הם לגבולין, ארדבג ולאפרוייג, ולכל אחד מהסינגל מאלטים האלה יש קהילת חובבים מושבעים. הויסקים מהאי איילה מבוקשים ביותר בעולם בשל הטעם הייחודי שלהם, וגירסאות מיוחדות או בוגרות של הויסקים הם פרטי אספנות יקרי ערך.

פעמים רבות נתקלים במושג 'כבול' כשמדברים על ויסקים מהאי איילה. הכבול הוא אדמה המלאה בצמחייה שמתה ונקברה לפני מאות ואלפי שנים, ונמצאת בתהליך פירוק שבסופו תהפוך לפחם. הכבול משמש כחומר בעירה נפוץ בסקוטלנד, ובמיוחד באי איילה שרוב אדמתו היא כבול. בכבול משתמשים גם להפעלת תנורים לייבוש השעורה ממנה מייצרים את הויסקי, ועשן הכבול נספג בשעורה והוא המקור לטעמים האדמתיים והמעושנים שכל כך מאפיינים את הויסקים מהאי איילה.

סיימנו את הטעימה עם שני סינגל מאלטים נהדרים מהאי איילה – קול אילה 12 שנה המעושן והימי, ולגבולין 16 שנה הכבולי ומתקתק.

קול אילה 12 שנה:

קול אילה היא המזקקה הגדולה ביותר על האי איילה, וסינגל מאלט זה הוא המרכיב הדומיננטי השני בג'וני ווקר תווית שחורה, המספק לו את הטעם הכבולי והמעושן.

הריח מעושן במידה ועשבוני, עם דשא קצוץ, מנטה ולימון מרענן. בנוסף מליחות של אוויר ים.

גוף הויסקי מלא ושמנוני, מעושן וכבולי עם טעמי לימון, וניל מתקתק ומליחות עדינה ברקע.

הסיומת ארוכה להפליא, ומחממת. טעמי פלפל שחור עדינים, תבלינים, ועשן כבול שנשאר דקות ארוכות.

לגבולין 16 שנה:

לדעת רבים זה הוא הויסקי הטוב ביותר מהאי איילה, ואף בסקוטלנד כולה.

הריח עשיר ומרוכז מאוד, מעושן וכבולי ביותר עם מתיקות אדמתית מודגשת. ברקע ניחוחות של יוד, תבלינים, וניל ומתיקות של שרי.

גוף הויסקי מלא וסמיך, מעושן, מאלטי, עם מתיקות פירותית של שרי ועץ אלון.

הסיומת ארוכה מאוד, עם עשן מתוקה המלווה אותה לכל אורכה. מעט פלפל, תאנים, תמרים ווניל.

 

הטעימה היתה מוצלחת מאוד, למדנו על סוגי הויסקים הסקוטיים השונים וטעמנו דוגמאות מייצגות מכל איזור. תודה ל-IBBLS על ההרצאה המקצועית, העשירה והמעניינת!