יינות וטעמים
לקוחות יקרים! בעקבות הרפורמה במס על האלכוהול, יתכנו שינויים במחירי המוצרים האלכוהוליים. לקבלת המחיר המדוייק, אנא צרו עמנו קשר טלפוני ונשמח לסייע.
אתה נמצא כאן: ראשי » הויסקי של ברן סטיוארט - ללא סינון בקירור

הויסקי של ברן סטיוארט - ללא סינון בקירור

פורסם בתאריך:31/05/2013 על-ידי מערכת יינות וטעמים
שתפו בפייסבוק שתפו בטויטר שתפו בגוגל פלוס שתפו בגוגל לינקדאין

חברת "Burn Stewart" מאגדת תחתיה כמה מהמזקקות האיכותיות והבולטות בסקוטלנד. לאחרונה הוחלט בחברה על וויתור השימוש בתהליך הסינון הקר הפוגם באיכויות הויסקי ואנחנו קיבלנו הזמנה לאירוע הטעימות של החברה בהדרכת מר סטיב ווטסון, המנהל האיזורי של החברה, והמסקנות בפניכם.

בשביל להציג את חברת "Burn Stewart" באור הנכון, צריך להבין במעט את תחום הויסקי. בשנים האחרונות, בדומה לתחומים אחרים, הפך שוק הויסקי לממוסחר מאי פעם. על מנת להגיע להפצה בשוק הבינלאומי, מזקקות פרטיות ויצרני בוטיק מתאגדים או מוכרים את פעילותם וכך נוצרות חברות אם דוגמת ברן סטיוארט.

בבעלותה של ברן סטיוארט מספר מזקקות סקוטיות ומותגי ויסקי אשר לכל אחד מהן האופי וקשת הטעמים הייחודיים שלו. בין היתר, תמצאו ברשימה את מזקקות בונאהייבן (Bunnahabhain) מהאי איילה, דינסטון (Deanston) מדרום איזור ההיילנדס, טוברמורי (Tobermory) מהאי Mull ומותגים כגון לדצ'יג (Ledaig), בלק בוטל (Black Bottle) וסקוטיש לידר (Scottish Leader).

לאחר תהליך הזיקוק והיישון של הויסקי, המשקה מגיע לכ-60 אחוזי אלכוהול ולעתים אף יותר. כמובן שרמת אלכוהול מאין זו היא גבוהה מדי לשתיה ומקשה על היכולת לטעום ולהנות מהארומות והטעמים של הויסקי. לכן, לפני הביקבוק מדללים את הויסקי לחוזק מקובל של כ-40 אחוז.

לאחר הדילול, ניצבת בפני היצרנים בעיה נוספת – דילול השמנים הטבעיים במשקה הופכים את הויסקי למעונן ועכור. כדי לשפר את מראהו עובר הויסקי תהליך סינון תחת קירור בטמפרטורה הקרובה ל-0 מעלות. בנוסף, על מנת לשמור על אחידות המוצר ולשפר את צבעו, מזקקות רבות משתמשות בקרמל לתיקון הצבע של הויסקי.

הרחקתם של השמנים והוספת הקרמל אמנם מייצרים משקה צלול ואחיד, אבל פוגעים בפוטנציאל הטעמים האדיר הטמון בו. את המציאות הזאת הבינו בברן סטוארט ולכן לפני כ-3 שנים הפסיקו כל המזקקות של ברן סטוארט להוסיף צבע קרמל לויסקי, או לסנן אותו בקירור. בכדי להימנע מהופעת העננות, החליטו בברן סטוארט לדלל את הויסקי לחוזק של 46.3% בלבד. רמת האלכוהול הזו מבטיחה ויסקי עשיר, מלא וסמיך יותר וכמובן ומהנה הרבה יותר לשתייה. כיום, המזקקות של ברן סטוארט הן מהבודדות שמבקבקות את כל הסינגל מאלטים שלהן בצורה איכותית זו.

הטעימההויסקי של ברן סטיוארט

עיקר הטעימה היה סביב ההשוואה בין סינגל מאלטים מאותו סוג בגרסתם הישנה, המסוננת והמדוללת ל-40% לעומת המהדורה החדשה ללא הסינון והצבע ברמת 46.3% אלכוהול. ללא צל של ספק, ההבדלים מורגשים מיידית ובכל המקרים האיכות של הגירסה החדשה בולטת. 

דינסטון 12 שנה:

לישן יש ריח וטעם חלשים של קש יבש, כמעט ללא סיומת.

החדש טוב בהרבה, מתוק שומני ודבשי. ריח ברבני נעים וסיומת חלקה עם עשבוניות מתוקה.

דינסטון וירג'ין אוק (Virgin Oak) – סינגל מאלט ללא ציון גיל, שעבר יישון נוסף בחביות עץ אלון חדשות לגמרי שהעניקו לו טעמים מתוקים של וניל, קינמון וציפורן. כמובן גם הוא ב-46.3%, ללא צבע או סינון.

בונאהייבן 12 שנה:

לישן ריח עדין של שרי, מעט עשבוני ומליחות ים. הגוף של הויסקי קל, עם פירות יבשים מתקתקים ומליחות ברקע. הפיניש בינוני עם עישון עדין ומעט שרי.

החדש ארומטי מאוד, בריח של וניל, אגוזים, שרי וניחוח אוויר ים. הוספת כמה טיפות מים מחזקת את הריח אפילו יותר! גוף הויסקי סמיך ומעט שומני, מתוק ועשיר בטעמי אגוזים ושוקולד חלב. ברקע מורגשת כבוליות עדינה, המובילה לפיניש ארוך, עם טעמי קרמל, אגוזים ושרי.

ההבדל בין הגירסאות מדהים, הישנה מרגישה חלשה, דלילה ומאופקת מול עושר הטעמים והריחות הבולטים של הגירסה החדשה – מומלצת ביותר!

בנוסף טעמנו בונאהייבן 16 שנה, בחוזק חבית מלא של 53.2% שעבר יישון נוסף בחביות שרי מסוג מנזנייה. הריח והטעם חזקים ומרוכזים, עם אגוזים, שקדים קלויים מלוחים, ותאנים יבשות מתוקות. גירסה מצויינת במהדורה חד פעמית.

סיימנו עם הסינגל מאלטים של מזקקת טוברמורי מהאי מאל, כולם כמובן בחוזק 46.3%. טעמנו את טוברמורי 10 ו-15 שנה, ובשניהם בולטים טעמי תפוחים אפויים וג'ינג'ר. בגירסת ה-10 שנים מופיעים גם טעמי וניל ולחם קלוי בחמאה, ובגירסת ה-15 שנים, שמגיעה במארז עץ מהודר, מופיעים טעמי שרי, שוקולד, שזיפים וצימוקים.

טעמנו גם את לדצ'יג 10 שנים, גירסה כבולית של טוברמורי. זהו ויסקי פירותי מצד אחד, אך גם כבולי מצד שני. הכבול מיוחד ושונה מזה שבויסקים מהאי איילה (לגבולין או ארדבג למשל), והוא כמעט לא מעושן – רבים מזהים בו את הטעם של ביסלי גריל... זוהי דוגמה מעניינת עבור אלו שמעוניינים להבין את ההבדל הדק שבין עישון לכבוליות בויסקי.

תודה לחברת "שקד" על האירוח הנדיב והטעימה המעניינת.

בונאהייבן 16 שנה

אם אתם מתעניינים באחד הויסקים של ברן סטוארט, צרו איתנו קשר!